Kelionė į Italiją kemperiu

Gegužės mėnesį teko su kemperiu keliauti Italijos centrine ir šiaurine dalimi. Vienas daug keliaujantis mūsų tautietis yra pasakęs: „lietuviai dar medžiais karstėsi, o italai jau statė miestus“. Pradžioje šis posakis šiek tiek žeidė savigarbą, bet… Italijoje gali užsukti į mažiausią miestelį ir tave kiekviename jų pasitinks kelių šimtmečių ar net tūkstantmečių amžiaus pastatai.

Nuostabus italų svetingumas, dėmesys klientui (žinoma ne benzino kolonėlėje greitkelyje) leidžia jaustis tikrai gerai. Kavinės šeimininkai visada paklausia iš kur esi, mėgina kažka papasakoti , vis pasitikrindami italuškai „kapito“ ir žinoma stengiesi patikinti, kad supratai.Važiavome ne turistiniais tikslais, bet ir šį kartą, atsitraukę nuo mašinos vairo, pakeliui pamatėme labai seną ir gražų Perudžos miestą. Matėme nepaprastai gražų Urbino miestą. Jo apylinkėse kaip tik vyko „1000 mylių“ senų automobilių ralis. Ten varžėsi daugybė senutėlių automobilių. Kai ką pasisekė įamžinti nuotraukose. Pakeliui aplankėme San Marino miestą-valstybę .

Veneciją palikome apžiūrėti kitai kelionei, nes ten reikėtų sugaišti visą dieną. Oras buvo nuostabus. Gegužės,rugsėjo,spalio mėnesiai tikrai labai geri kelionėms į šiltesnius kraštus.

Jūratė ir CO