Kelionė į Kroatiją

Kroatija. Keliavome septyniese 13 dienų, nuvažiavome virš 4000 kilometrų. Kemperis puikus, kuro apie 10,5 litrų šimtui kilometrų. Su tokia mašina negėda pasirodyti kempinguose. Jei galėtume pamiršti kelionę Lenkijos keliais, viskas butu OK. Nors tiesą sakant liko neblogi prisiminimai apie keptą liną valgytą Lenkijoje. Siūlome nepravažiuoti pro užrašą “Kapcena ryba”. Gal ir jums pasiseks.

Pakeliui aplankėme Vengriją. Balatono ežeras vertas, kad jį pamatytumėte. Prie jo yra mielas šeimyninis kempingas.
Kroatija be galo graži šalis. Įdedame žemėlapį, kur rasti “nacionalni park plivička jezera” .Nuostabu!!! Pasirinkite maršrutą H. tai truks 4-6 valandas, neužmirškite maisto ir vandens. Kaina apie 40 lt suaugusiam žmogui.

Maistą geriau pirkti Vengrijoje: daržoves, mėsą, o ypač ARBŪZUS (ŠIE YPATINGAI SKANŪS).
Kroatijoje maistas labai brangus. Nėra nieko geriau už lietuvišką “tušonkę” su makaronais ar bulvėmis.
Mes pasiekėme tik Zadoro miestą. Šalia jo yra kempingų, kur galima apsistoti prie pat jūros. Kempingą kuriame buvome apsistoję galėtumėte rasti važiuodami nuo nacionalinio parko “nacionalni park plivička jezera”.

Tai bus antras jūsų kelyje sutiktas kempingas. Saugokitės jūros ežių. Į jūrą eikite su “kaliošiukais” ar panašia avalyne, jei nenorite susižaloti kojų. Vaistinėje patarė ant sužalotos vietos pilti actą ,žinoma labai silpną, nes jūros ežio spyglys yra grynas kalcis. Po poros dienų viskas pagyja.

Jei nenorite per klaidą papulti į nudistų kempingą, išsiaiškinkite tai prieš užvažiuodami , jie yra pažymėti specialiomis raidėmis(deja kokios jos neprisimename).
Rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis geriausias laikas atostogauti Kroatijoje.

Geros jums keliones. Gal su jumis ten dar susitiksime.