Kelionė į Norvegiją automobiliu

Ir vėl atostogos, vėl vasara ir, žinoma, vėl ten, kur gamtos platybės ir begalinis laisvės pojūtis. Aišku, kaip gi į Norvegiją be Magiolinos! Į TEN VĖL TIK SU JA! Šiais metais nusprendėme atostogas praleisti virš poliarinio rato (ir tikrai Magiolinoje nesušalome!). Ten ramu, ten nedaug turistų, o gamtos platybės tokios didelės, didelės… ir tiek daug saugiu, gražių vietų nakvynei (ne kempinguose). Pirmu keltu persikėlę per Baltiją į Helsinkį patraukėme link šiaurės. Oras nieko gero nežadėjo, nors buvo paskutinės liepos dienos ir artinosi rugpjūtis (statistika skelbia, kad ten reikia važiuoti liepos mėnesį, kada kritulių kiekis yra mažiausias).

Pora dienų kelio ir pakvipo Norvegija: kalnais, menkėmis, lašišiniais upėtakiais (parduotuvėse jie pigūs, o iškepti ant grotelių žiauriai skanūs), avytėmis su varpeliais, ledynu, mažais spalvotais namukais… Pirmiausia į paskutinįjį nelankytą nacionalinį turistų kelią (http://www.turistveg.no/) – RV17 (jeigu norite daugiau apie šiame kelyje esančias lankytinas vietas sužinoti – tai turistų centre pasiimkite knygutę, ant kurios parašyta „Kystriksveien RV17“; tarp kitko, turizmo centrai didesniuose miesteliuose turi nemažai įvairios informacinės medžiagos). Važiuojant šiuo keliu, poliarinį ratą „kirsite“ būdami kelte. Nors danguje žydro lopinėlio beveik nesimatė, tačiau viltis miršta paskutinė.

Gamta mūsų neapvylė ir oras leido pamatyti SVARTISEN ledyną (www.svartisen.no). Ne taip paprasta buvo prie jo prieiti, teko šiek tiek palypėti (būtina gera avalynė). Šis ledynas daug švaresnis, nei lankytas Norvegijos pietuose esantis Briksdalio ledynas. Beveik visos kitos mūsų atostogų dienos praėjo Vesteraleno salose (inter. info: www.visitvesteralen.com); Vesteraleno salose rasite keletą smėlėtų paplūdimių; kelionių organizatorių, siūlančių pamatyti banginius, orkas, daug rūšių jūros paukščių, ruonius; jeigu jums pasiseks, pamatysite delfinus. Taip pat rasite kelių, kurie ateityje gali gauti „Nacionalinio turistų kelio“ pavadinimą (974; 876). Iš ramybe alsuojančių miestelių Sto ar Nyksund siūloma įspūdinga 15 km. kelionė pėstute pasižvalgyti po apylinkes (turistų centre paprašykite šios kelionės žemėlapio).

Šalia Vesteraleno salų yra ir Lofotenų salos, todėl nepraleiskite progos pamatyti Lofotenų salose esančius A ir Reine miestukus, saugomus UNESCO. Dar šių metų pabaigoje turėtų būti atidarytas naujas kelias, manome, leisiantis išvengti keltų, norintiems patekti į Lofotenų salas ir einantis per Moysalen nacionalinį parką! Šiame parke turistams siūloma kopti į Moysalen viršūnę (1262m)

Kaip bebūtų gera ten būti, tačiau suprastėjęs oras (pasikeitė vėjo kryptis) mus privertė pasukti link namų. Pakeliui Švedijos ir Suomijos miškai kvietė pagrybauti (grybus galėjai skaičiuoti pro mašinos langą), tačiau po 11 dienų buvimo Norvegijoje jau norėjosi namo. Bet, vis tik, ten norisi grįžti.

Ligita ir Regimantas